Tööandjad võimaldavad kontoritöötajatel vahel ka kaugtöö abil tööd teha. Töötaja teeb seda kas kodukontorist või mõnest muust talle sobivast asukohast, kus korralik internetiühendus on olemas ja vajalikud seadmed käepärast. Kuidas planeerida kontori rutiinist eemal olles oma tööpäevi ja töönädalaid? Sellest kirjutangi lähemalt.
Esmalt on vaja läbi mõelda, kas tööaeg ja töötunnid peaksid jääma samale ajale tavapärase kontori tööajaga. Siin tuleb jälgida, kellega on vaja päeva jooksul suhelda, kelle jaoks Sa pead kättesaadav olema, kas kodused pereliikmed ja lähedased on võimalik töö ajal eraldada nii, et oled omaette ruumis ja uks on vahelt kinni kuni Sa töötad. Olles kaardistanud, kellega on vaja tööpäeva jooksul suhelda saad edasi liikuda plaanide tegemisel.
Pole üldse halb mõte teha tööd tavapärasel 9-17 või 8-17 ajavahemikus, sest sel juhul saadki suhelda ja olla kättesaadav nii e-kirja, Chati, Skype kui ka telefoni teel oma kolleegidele. Nad ei märkagi, et Sind kontoris pole, sest oled ju pidevalt online versioonis käeulatuses. Probleemid saavad kiiresti lahendatud, küsimused vastuse ja koosolekud planeeritud ning üle videosilla teostatud. Vaja on vaid enda jaoks ruumi, kus on rahulik ja vaikne ning keegi ootamatult segama ei satu.
Tööülesannete planeerimisel lepi nädala alguses kokku vajalikud koosolekute ajad ja saada välja koosolekute kutsed. Tegele meilidele vastamisega näiteks kaks korda päevas, mitte ära reageeri koheselt, sest see segab käsil olevale ülesandele keskendumist. Tee enda jaoks raskemaid ja suuremat süvenemist nõudvaid tööülesandeid sellisel ajal, kui piisav aeg on planeeritud ja keskendumisvõime päeva jooksul kõige parem. Olukorras, kus Sinu töö koosneb suures osas sarnase ja rutiinsema ülesande täitmisest, näiteks case by case Exceli tabelitesse andmete kogumisest või muust taolisest, siis ära unusta igas tunnis 5-7 minutit ekraanist puhkamise aega. Mine võta vett, teed, kohvi või kakaod. Tee mõned ringutused ja virgutavat võimlemist ning vaheta paar sõna kolleegiga Chati või Skype’i kaudu, siis Sa ei tunnegi end teistest eraldatuna.
Seega, taoline aja planeerimine ja tegevuste läbimõtlemine on kindlasti hea kirjalikul kujul enda jaoks üles märkida kalendrisse või lihtsalt päeva tegevuste listi / nimekirjana. Saad tehtud ülesanded maha tõmmata või linnukesega tehtuks märkida ja nähes, et järjest rohkem väikseid ülesandeid saab tehtud, saavutad nii päeva tulemused, nädala tulemused ja sealt edasi veelgi suuremad eesmärgid. Edukat kaugtöötamist ja mõnusat kodukontoris tegutsemist! 😊
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar